8 NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ I ODPOWIEDZI W PRZEPROWADZKACH MIĘDZYNARODOWYCH.


1) KIEDY POWINIENEM OTRZYMAĆ OFERTĘ MIĘDZYNARODOWEJ TAKSÓWKI BAGAŻOWEJ ?

Przeciętny klient kontaktuje się na 3 miesiące przed planowaną datą przeprowadzki, co daje wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie konsultacji przeprowadzki, porównanie ofert, a następnie zorganizowanie wszystkich niezbędnych planów i dokumentów z wybraną taksówką bagażową http://www.bagazowe.com.pl/. Jednak nie martw się, jeśli nie masz tak dużo czasu, firmy pomogą klientom z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem i są doświadczone, wiedząc, co należy zrobić i jak upewnić się, że wszystko działa sprawnie.

2) ILE KOSZTUJĄE  BAGAŻÓWKA MIĘDZYNARODOWA?

Koszt jest różny dla każdej bagażówki. Istnieje wiele czynników, takich jak ilość towarów, które chcesz przenieść, lokale, kraj i obszar, do którego się przeprowadzasz, wszelkie przedmioty specjalne, jak chcesz, aby były przeniesione. Firmy oferują bezpłatne, niezobowiązujące oferty w zależności od indywidualnych potrzeb, dzięki czemu z góry rozumiesz wszystkie opcje.

3) CO POWINIENEM ZABRAĆ ZE SOBĄ, KIEDY SIĘ PRZEPROWADZAM?

W przypadku niektórych pozycji istnieje czarno-biała odpowiedź, w przypadku innych zależy to od osobistej opinii. Powinieneś się nad tym zastanowić:

  • To, co możesz, a czego nie możesz wziąć, zależy od krajów docelowych, w których przedmioty są zastrzeżone lub zakazane.
  • Co będzie działać/nie będzie działać w oparciu o różnice w systemach elektrycznych?
  • Co pasuje/nie pasuje do nowego domu lub może być fabrycznie zainstalowane.
  • Koszt wysyłki vs koszt wymiany elementów nowych w miejscu przeznaczenia – pamiętaj, że niektóre kraje są droższe na niektórych elementach, więc może to być droższe niż myślisz, aby kupić nowe.
  • Czas potrzebny do zastąpienia wszystkiego (i stres związany z pozyskiwaniem wszystkiego co nowe).
  • Koszt wynajmu umeblowanego miejsca w krótkim czasie, podczas gdy kupujesz wszystko.
  • Twoje sentymentalne przywiązanie do tego, co sprawia, że Twój dom jest przytulny.

4) CZY Z MIĘDZYNARODOWYM PRZEWOZEM MEBLI WIĄŻĄ SIĘ DODATKOWE KOSZTY?

Jest to dobre pytanie, które należy zadać międzynarodowej taxi bagażowej i może ulec zmianie w zależności od tego, z kim się przeprowadzasz.
Zazwyczaj wszystkie istotne koszty są wliczone w cenę. Jedynymi wyjątkami mogą być koszty stron trzecich, które nie są jeszcze znane, na przykład opłaty za kwarantannę lub inspekcję, które są płatne lokalnie, jeżeli inspekcja ma miejsce. Upewnij się, że firmy wyjaśnią Państwu z wyprzedzeniem wszelkie koszty, które nie są zawarte w ich ofercie, tak aby nie było żadnych ukrytych niespodzianek.
Zazwyczaj cła i podatki za przedmioty, które nie kwalifikują się do bezcłowego przywozu, nie są wliczane do kosztów przewozu mebli i są płacone lokalnie po przyjeździe. Poproś taxi bagażowe o wyjaśnienie wymogów dotyczących bezcłowego przywozu, tak abyś mógł wcześnie zrozumieć potencjalne koszty.

5) CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE JESTEM GOTÓW ODEBRAĆ MOJEGO DOBYTKU PO JEGO PRZYBYCIU?

Nie ma problemu, większość osób przeprowadzających się może zorganizować magazyn docelowym tak, że towary są gotowe i czekają na dostawę tak szybko, jak tylko są gotowe.

6) CZY MOGĘ WYKONAĆ WŁASNE OPAKOWANIE DO WYSYŁKI MIĘDZYNARODOWEJ?

Dla niektórych miejsc przeznaczenia tak, chociaż generalnie radzimy naszym klientom, aby zezwolili nam na opakowania ze względu na skutki celne (jeśli importujesz coś, czego nie powinieneś) i ryzyko uszkodzenia (czy wiesz, że kontenerowiec przemieszcza się na 7 różnych sposobów?). Nie lekceważ zaawansowanego poziomu umiejętności pakowania wymaganego przy międzynarodowych przeprowadzkach!
Istnieją również implikacje ubezpieczeniowe dla własnych przesyłek paczkowanych i firmy mogą jedynie zaoferować ubezpieczenie od całkowitych strat na zapakowanych przez Państwa pudełkach. Dlaczego nie poprosić o wycenę pokazującą opakowanie jako usługę opcjonalną? Może to kosztować mniej niż myślisz.

7) CZY MOGĘ WYSŁAĆ SAMOCHÓD, KIEDY PRZEPROWADZAM SIĘ ZA GRANICĘ?

Bezwzględnie możemy wysłać samochód w połączeniu z Twoimi artykułami gospodarstwa domowego lub oddzielnie. Używamy specjalistycznego sprzętu, w tym bloków i podpór oraz dostosowanej do indywidualnych potrzeb obudowy, aby zapewnić dobrą ochronę zarówno pojazdu, jak i artykułów gospodarstwa domowego, a jednocześnie zaoferować Państwu opłacalną metodę wysyłki.

8) CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ ZWIERZĘTA DOMOWE, GDY PRZEPROWADZAM SIĘ ZA GRANICĘ?


Zazwyczaj tak. Współpracujemy z wyspecjalizowaną firmą kurierską, która wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o przemieszczaniu zwierzęcia na pokład, w tym wszelkie wymagane szczepienia i formalności, jak również czy możesz importować określone rodzaje zwierząt do miejsca przeznaczenia. Możemy zorganizować to wszystko w Twoim imieniu wraz z transportem artykułów gospodarstwa domowego.